tız-odasiTUZ ODASI
Günlük hayatta kullandığımız 3 beyazdan biridir tuz. Aşırı kullanmamızda en zararlı olan bu tuzun insan sağlığı açısından pek çok faydaları da mevcuttur. Tuz odası, WELLNESS ve rahatlama uygulaması olarak başlıca ABD, İngiltere, İspanya, Hollanda ve Almanya gibi bir çok ülkede oldukça ilgi görülmektedir. Yeraltında bulunan tuz mağaralarındaki hava tuz mikronları ve iyonlar bakımından zengindir. Tuz odası da bağışıklık sistemi için faydalı negatif iyonlarla ve vücudun balgam ile mukus salgılamasına yardımcı olan mikroskobik tuz partikülleri ile doludur.
Bu mikroskobik tuz kristalleri akciğerlerinize derin olarak girdiğinde zararlı bakterileri ve alerjenleri nötralize etmekte yardımcı olabilmektedir.
Tuz odasında yapılan nefes egzersizleri üst solunum sorunu ve cilt rahatsızlıkları gibi rahatsızlıkları hekim kontrolünde tedavi amaçlı yapıldığında bazı  iyileşme süreçlerinde destekleyici bir unsur olabiliyor.

tız-odasi1Wellness nedir?

Wellness özetle sağlıklı yaşam anlamına gelmektedir. Sağlıklı yaşamın şartlarından olan doğru beslenme ve spor ile birlikte edinilen fiziksel ve zihinsel iyi olma durumudur

Wellness’e hangi durumlarda ihtiyacımız vardır?
Kilo alıyorsak, Göbeğimiz çıkmaya başlamışsa, Spor yapmıyorsak,Çabuk hastalıklara yakalanıyorsak, Sigara ve alkol tüketiyorsak, Devamlı fast food ve yağlı ürünlerle besleniyorsak, Stresli iş hayatımız var ise wellness’e ihtiyacınız var demektir.

Wellness ile kazancınım ne olacak?

Wellness ile hayatınıza yeni bir başlangıç yapacaksınız. Kendinizle barışık mutlu bir birey olacaksınız. Kilolarınıza da aynı zamanda veda edecek daha etkileyici bir görünüme kavuşacaksınız. Gün içerisindeki stresinizi atabileceksiniz. Yeni güne enerjik bir şekilde başlayabileceksiniz. En önemlisi kolay kolay hastalanmayacaksınız.

Wellness türleri nelerdir?
Fiziksel Wellness, Entelektüel Wellness, Duygusal Wellness, Sosyal Wellness, Ruhani/Spirituel Wellness, Çevresel Wellness

Wellness ürünleri nelerdir?
Kondisyon bantları
Kondisyon bisikletleri
Eliptik Orbitrac
Kas geliştirme vb. gibi ürünler wellness ürünleri içerisinde yer almaktadır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...