kar-odasiBuhar veya sauna odasından çıktıktan sonra kan dolaşımını düzenlemek için girilen özel olarak tasarlanmış odadır. Şok havuzu veya şok kovasının ani tepkisine karşı kar odaları vücudunuzu soğutmak için daha yumuşak ve yavaş bir metottur. Hijyen açısından şok havuzuna girmek istemeyen veya şok kovalarından hoşlanmayanların tercihi genellikle kar odalarıdır.

Isınmış vücudu serinletme esnasında buz çeşmesinden alınan buz veya kar odasından alınan doğal karı önce kollara ve bacaklara, daha sonra tüm vücudun geri kalanına sürülmesiyle devam eder. Kar odasındaki karda herhangi bir kimyasal katkısı olmadığı gibi tamamen doğal olarak kar elde edilmektedir. Yapılan bu işlemler cildi canlandırdığı gibi kan dolaşımını hızlanmakta ve bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Kar odasını veya kar çeşmesi istenilen sıklıkta kullanılabilmektedir. Tabi kar odasını çok sık kullanıp hasta olmamaya da dikkat etmemiz gerekir.

 

kar-odasi-istanbulKar Odası üstün nitelikli ve yüksek güce sahip soğutma sistemi ile entegre edilmiş yüksek basınçlı jetler ile yapay bir kar yağışı elde edilmesini sağlar. İyi bir kar odası için mekanın ısı izolasyonu, jetlerin konumları gibi birçok farklı değişkenin mekanın tasarımına göre hesaplanması gerekir.

 

Dilerseniz kardan adam yapar burnuna havuç takarsınız, yada kartopu oynarsınız.

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...